Osječani Lovro Harc i Lucija Koričić odličnom igrom do zlata na državnoj završnici u tenisu

07.08.2017.

Brođanka Lena Ostojić osvojila brončanu medalju.

SPLIT - Na terenima Teniskog kluba ''Split'' odigrani su susreti državne završnice u tenisu u okviru 21.Sportskih igara mladih pod nazivom ''Hrvatska pošta Cup'' u muškoj i ženskoj kategoriji za godište 2002. i mlađe.

U kategoriji djevojčica imali smo sedam natjecateljica koje su bile raspoređene u dvije skupine.

U skupini A su igrale: Liv Habdija Šumak (Zagreb), Nina Lusavec (Vinkovci) i Sandra Ćelebić (Pula), dok su u grupi B igrale: Lena Ostojić (Slavonski Brod), Martina Stipanac (Sisak), Lucija Koričić (Osijek) i Nika Drežnjak (Požega).

U grupi A prvo mjesto osvojila je Liv Habdija Šumak (Zagreb), a u B grupi Lucija Koričić (Osijek), te su odigrale susret za prvo mjesto gdje je Lucija Koričić iz Osijeka pobijedila Liv Habdiju Šumak iz Zagreba sa 6:3, te osvojila prvo mjesto.

Moramo napomenuti da se igrao samo jedan set u finalu ženskog dijela turnira. Kako se nije igrao susret za treće mjesto, bronce su osvojile : Lena Ostojić (Slavonski Brod) i Sandra Ćelebić (Pula).

U muškoj kategoriji imali smo samo dvoje natjecatelja Lovro Harc (Osijek ) i Ivan Barlović (Sisak), što je bilo ujedno i finale turnira u kojem je Lovro Harc pobijedio sa 6:0, 6:0 i osvojio prvo mjesto.

Kako bi sve bilo korektno od samog početka do kraja, pobrinuo se voditelj državne završnice u tenisu Damir Božinović.
Na kraju recimo kako će dvoje prvo plasiranih u obje kategorije igrati na međunarodnoj završnici koja se igra od 17.-22. kolovoza u Splitu.

Autor: M. Kokaj